Jsme rodina, která si koupí a rekonstrukcí šumavské chalupy plní svůj sen!

Naši chalupu jsme rekonstruovali opravdu srdcem, a proto ji především velmi rádi užíváme. Za případným pronájmem chalupy proto stojí naše určité principy, se kterými jsme se rozhodli podělit o naši milovanou rodinnou chalupu, tak abyste i vy měli možnost zjistit, jaké krásy Šumava a okolí Arnoštova nabízí. Děláme to opravdu především pro potěšení a radost, proto Vám v případě příjezdu nabídneme svoje nejvřelejší přivítání a podporu.  

Radim, Daniela, Matyáš, Tobiáš a Mikuláš Šupkovi


O nás, naší rodinné chalupě a Arnoštově.

Naši kompletně zrekonstruovanou a luxusně vybavenou chalupu „U Šupíků“ naleznete v malé osadě Arnoštov, která leží nedaleko Volar na řece Blanici v místě, kde se do ní vlévá Puchéřský potok. Ten teče přímo pod našimi okny a můžete se v něm tedy kdykoli vykoupat a osvěžit. Navíc Vám poskytne opravdu krásné výhledy. Celá osada je v CHKO Šumava, na okraji vojenského prostoru Boletice. Díky této jedinečné poloze máte možnost objevit zapomenutou Šumavu bez stovek turistů, kdy se budete pouze kochat přírodou. Výlet na Sněžnou nebo rozhlednu na Knížecím Stolci jsou toho bezpochyby důkazem.

Chalupa se nachází na okraji obce, budete tedy téměř bez sousedů a díky tomu si vychutnáte krásy Šumavy naplno. Celé okolí Arnoštova je jedinečná oblast pro turistiku, cykloturistiku a pro houbaře je to pak úplný ráj. Nedaleko chalupy v obci Ktiš (13 km) je krásné nově vybudované koupaliště nebo můžete vyrazit do lanového parku u Libínské rozhledny (15 km) a po cestě se zastavit vykoupat u Křišťanovického rybníku. V zimě jste pak za 38 minut ve skiareálu Mitterdorf nebo s nejmenšími lyžaři můžete vyrazit na Libínský vlek. Ve Volarech pak najdete pivní a konopné lázně nebo bazén. Prostě v blízkém okolí chalupy najdete vše pro Vaši aktivní rodinou dovolenou. Více informací a tipů na výlety Vám rádi předáme osobně při ubytování.​

Chalupa má 2 podlaží a sklep a je plně luxusně vybavená. V přízemí je plně vybavená kuchyně: el. sporák se sklokeramickou deskou a pečící troubou, lednička s mrazákem, mikrovlnná trouba, toastovač, varná konvice, automatický kávovar - zrnková káva (De'Longhi), pračka se sušičkou a žehlička. Dále je zde společenská místnost s jídelním stolem, krbová kamna s ležením (2 osoby), pohodlná křesla s lampou ke čtení, TV, rádio (CD+USB). V přízemí je dále také koupelna se sprchovým koutem a WC. V podkroví se pak nachází tři samostatné ložnice, každá s dvoulůžkem (manželská postel) + možnost přistýlky (2x postel) a opět koupelnou se sprchovým koutem a WC. Vytápění zajištěno tepelným čerpadlem (podlahové topení) a krbovými kamny na dřevo. U chalupy je k dispozici zastřešená terasa s posezením a venkovním topidlem pro chladné večery a k tomu navíc přenosné ohniště a gril. Pro děti pak mnoho vybavení jako je houpačka, skluzavka, pískoviště, vzduchovka s terčem, tenisové rakety (kurt 5 km), badmintonové rakety, luk a šípy s terčem, fotbalový míč, petanque a v případě nepříznivého počasí pak také krytý stůl na stolní tenis, šipky, fitness nebo herna pro děti. Parkovat lze přímo u chalupy (3 auta).

Díky občasnému pronájmu naší chalupy se snažíme především plnit naše sny a dokončit celkovou rekonstrukci našeho rodinného sídla. Děkujeme z celého srdce Vám všem, kteří k nám přijíždíte!